Buzdolabım sigortayı Attırıyor.

//Buzdolabım sigortayı Attırıyor.

Buzdolabım sigortayı Attırıyor.

Beyaz eşyalar evimizin, iş yerimizin vazgeçilmez olarak kullandığımız ürünler ile gelişen teknolojileri hayatımızı kolaylaştırmakta bir numaralı hale gelmiş durumda. Bunların en önemlilerinden bir tanesi olan buzdolabı ise neredeyse her noktada kullanılmaktadır. Tabi buzdolapları sürekli olarak elektrik tüketimi yaptıkları için zaman ile sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlara örnek verecek olursak Sakarya Kılıç teknik servis  firmamıza gelen buzdolabım sigortayı attırıyor sorunu.Buzdolabının 3-4 saat fişe takılı kaldıktan sonra evinizdeki veya iş yerinizdeki sigortaları attırıyorsa bu dikkate alınması gereken bir sorun  olduğunu söylemek zorundayız.

Buzdolabı genel olarak teknik parçalardan oluşan ve motorunda sorun bulunması dolabın çalışmasını engeller ancak belli bir süre çalışıp sonrasında sigortaları attırıyorsa bunun iki farklı nedeni olabilir. Bunlar ise şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Buzdolabı termostatın da arıza; buzdolabının soğukluk ayarlarının yapıldığı parça olarak da bilinir. Bu parça çalışma esnasında kısa devre oluşturması bu durumu tetikler.Bu durumda bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırır.
  • Buzdolabı kompresörün de mekanik sıkışma: Buzdolabının kompresörü üzerinde çeşitli etkenlerden kaynaklı mekanik sıkışmanın meydan gelmesi ve anlık şekilde yüksek seviyede akım çekişi gerçekleştirmesi sonucunda kompresörün aşırı ısınma ile termik açamadan sigortanın atmasına neden olmasıdır. Bu durumda bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi sorunu ortadan kaldırır.

Bu durumlarda bu parçaların uzman kişiler tarafından değiştirilmesi, ve onarılması gerekmektedir. Aksi halde sorununuz çözülmez ve devam eder. Bu konuda profesyonel olarak destek almak isterseniz Sakarya teknik servis olarak 7/24 sizlere çözüm sağlamak üzere burada yer aldığımızı belirtmek isteriz.

By |2019-01-06T14:43:13+00:00Ocak 6th, 2019|beyaz eşya teknik servis|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

0530 547 18 53